CSTSB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET

Goto down

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET Empty MAPTACTIC vs TACTICALTABLET

Příspěvek  Anonymní Tue Aug 13, 2013 1:50 pm

Je mi opäť jasné, že neprichádzam s ničím novým ani prevratným, len chcem porovnať možnosti oboch prostriedkov na tvorbu taktík.

V prvom rade je tu TACTICAL TABLET, prostriedok na tvorbu taktík, prístupný priamo z hry. Najnovšia verzia ponúka okrem prístupu cez "Ctrl + space" prístup aj cez ikonu prístupnú z ktorejkolvek časti hry, vrátane bitky - viˇikona na obrázku spravidla vľavo hore.

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET 2jeg

TACTICAL TABLET mne osobne príde dosť ochudobnený o "meditovanie" nad taktikou. Taktika je vytvorená vždy len jedným človekom a jej výstup je vygenerovaný kód, ktorý sa distribuuje účastníkom. Hráči potom len vložia kód do svojho tactical tabletu a pasívne sledujú nakreslenú taktiku a počúvajú pokyny polného veliteľa. Kód má spravidla nasledujúcu formu:

=31¬a¬16¬135ð7Ä5œ¬135ë6ÿ6Á¬¬

Samotný tactical tablet vyzerá nasledovne (priestor pre vloženie vygenerovaného kódu taktiky je označený červeným štvorcom):

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET 71wb

Oveľa sofistikovanejší mne osobne príde Map Tactic, ktorý okrem tvorby taktiky ponúka viac možností na spoločné uvažovanie nad taktikou. Na uvedenej adrese je potrebné sa zaregistrovať pod nickom v hre a priradiť názov svojho klanu. Stránka Map Tactic existuje aj v českej jazykovej mutácii.

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET F9rc

Po úspešnej registrácii, pokračujeme kliknutím na menu "Instruktáže" a zvolíme "Nová instruktáž". Kto už bude mať vytvorené taktiky pokračuje kliknutím na "Historie".

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET Syhb

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET Uf1m

Ten kto rozosiela odkaz na web, kde je vytvorená taktika sa stáva automaticky tzv. "Commander" a má práva určovať, či ostatní, ktorí budú účastníkmi session budú mať možnosť zasahovať do tvorby taktiky vkladaním tankov, úpravami ciest, dopadovými plochami artyn, a pod. tým, že ich označí za "Driver". Každý Driver, vrátane Comandera uvidí vedľa mapy Menu príkazov prostredníctvom ktorých môže upravovať v reálnom čase taktiku (úpravy tak ihneď uvidí každý člen session - čo považujem osobne za nespornú výhodu MapTacticu). Pokiaľ Comander neurčí niektorého z účastníkov ako Drivera, tak tento člen nemá možnosť zasahovať do tvorby taktiky a stáva sa obdobne ako na TACTICALTABLETE len pasívnym účastníkom. Comander má zároveň prehľad o tom, kto je účastníkom preberania taktiky a kto nie.

Na záver vytvorenia taktiky je možné ju uložiť k budúcemu použitiu na konte Comandera. Nie je potrebné zakaždým vytvárať novú session, stačí použiť jeden odkaz a uložené taktiky na nej jednoduchým stlačením "Retrieve" znovu vyvolať, čo vidia všetci účastníci v reálnom čase.

Príklad na obrázku:

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET 6p2h

MAPTACTIC vs TACTICALTABLET E0dg

Veľmi osvedčené a pohodlné je "Ukazovátko", s pomocou ktorého môže rečník upozorňovať na konkrétnu oblasť na mape, keď osvetluje svoj zámer taktiky.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru