CSTSB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

výcvik nade vse :-)

Goto down

výcvik nade vse :-) Empty výcvik nade vse :-)

Příspěvek  Anonymní Mon May 06, 2013 7:15 pm

Ahoj ja se rad do vycviku zapojim jen co obnovim mnou nechteny odchod z klanu...tri lety syn je sikula po tatkovi a tak mu nedela problem heknout ucet :-) Ruda_zkaza zna podprobnosti :-)

Jinak si myslim ze vycviky jsou dulezite a tak se vubec divim proc se tady nad tim spekuluje. A musi byt nejaky postih za chyby jinak by si tady kazdy delal za chvilku co chce ... .

Ahoj Majlosek

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

výcvik nade vse :-) Empty Re: výcvik nade vse :-)

Příspěvek  Anonymní Sat Aug 24, 2013 4:32 pm

zatím co se týče výcviků je to perfekně připraveno TANKUBO klobouk dolů škoda jen že se nás učastní tak málo i pro menší Tiery je výcvik užitečný

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

výcvik nade vse :-) Empty hm...

Příspěvek  Anonymní Sat Aug 24, 2013 9:30 pm

Dík,

...a pre vysvetlenie, že prečo som sa takto zaangažoval. Prišiel som do tohoto klanu z SK-PW, zúčastnil som sa niekolkých CW v rade a urobil som z nich nasledovný záver (nehladajte v tom nikto osočovanie na nikoho - na to upozorňujem - je to len konštatovanie stavu)

- spravidla na poslednú chvílu pred CW sa spustí mapa, na ktorej sa bude bojovať v CW
- vydajú sa pokyny, kto kde bude stáť a ak sa dá povie sa kto, kadial pojde
- popritom sa súbežne niekedy riešia drobné technicko-administratívne veci nasledovného typu:
       - napr. vstúpi ďalší hráč a pýta sa či sa dnes idú CW
       - hráč sa pýta či mu pošlú pozvánku na CW
       - hráč, ktorý prišiel neskor sa pýta aký tank si má teda vziať
       - hráči sa pýtajú aká mapa sa ide
       - hráči sa pýtajú o ktorej presne sa CW idú

- vyhrávame buď na technické víťazstvo alebo vďaka výraznej početnej alebo technickej prevahe
- počas hry v CW po dosiahnutí východiskových pozícií, ak trafíme na dobre pripraveného súpera, čelíme nemilosrdnej porážke a nastváva spravidla neorganizovaný chaos
- nedokážeme vypínať tanky a rozdáme minimum DMG
- púšťame sa dookola do CW s falošnou vierou, že raz nám to takto vyjde a že po vydaní pokynov kto, kde bude stáť a kto kadial pojde nám stačí už len improvizácia velitela a individuálne schopnosti hráčov na to aby sme vyhrali.


Toto je len konštatovanie stavu. Nechcem sa takýchto pokusov zúčastňovať donekonečna a tak mám dve možnosti:
1. nájsť klan, kde to funguje
2. priložiť ruku k dielu a pomôcť

Vybral som si druhú možnosť, no predtým som dal na fórum hlasovanie o spôsobe výcviku, aby som vedel, či vôbec je záujem. V nasledujúceom chcem načrtnúť celkový obraz postupnosti celého môjho zámyslu, až po vstup do CW. Najprv čo všetko chcem tým postupom odstrániť, resp. zlepšiť:

1. Pochopiť silu rushovacej skupiny. (5 tankov pokope, akéhokolvek tieru, musí byť schopných na jeden výstrel z dela vypnúť jeden tank)
2. Naučiť sa využiť silu rushovacej skupiny
           a/ čo rana to penetrácia
           b/ výber správneho ciela na zničenie (dá sa riešiť velitelom rushovacej skupiny/smečky, alebo polným velitelom)
           c/ celá skupina vždy útočí na jeden tank
           d/ členovia rushovacej skupiny chránia členov s nízkym HP
3. Dopredu naplánovať taktiky prostredníctvom maptactic
4. Oboznámiť členov klanu s taktikou klanu nasledovne
           - určenie východiskových pozícií
           - kľúčové body operácie
           - slabé stránky taktiky
           - konkrétne úlohy počas vývoja operácie
           - vysvetlenie reakcií na rôzne herné situácie, v ktorých sa môžeme ocitnúť
5. Nacvičiť kľúčové situácie operácie/taktiky - ideálny stav = 15:15 členov klanu a rozohra rôznych herných situácií, ktoré môžu vzniknúť.
6. Vytvoriť priestor pre rovnaký výcvik, pre členov klanu s nižšími tiermi.
7. Zovšeobecniť (napr. na fóre) niektoré samozrejmé technicko-administratívne drobnosti ako sú:
           - kde nájde hráč info o tom, či klan má prihlásené CW
           - ako si hráč zistí, kedy sa idú nasledujúce CW v prípade výhry
           - vysvetliť čo je špeciálka
           - vysvetliť ako si zmení tank, keď už je napr. vo výcvikovke
Pzn. Ja viem, niektorí to považujú za samozrejmosť, ale sami viete, že tomuto čelíme každý, každý, každý výcvik alebo CWčko


Na globálnej mape zvoliť miesto, po ktorom pojdeme a na toto miesto sa dobre pripraviť, z čoho vyplýva zatial 1 mapa = min 4 taktiky (OFF DEFF z jednej a z druhej strany). Po úspešnom dotiahnutí do konca, si vždy pozrieť súpera na oficiálne-neoficiálnej stránke Very Happy (poskytnem) a už len zvoliť vhodnú taktiku. Kam sa tak dostaneme? Odpoveď:

1. Každý vie aká taktika sa ide a každý vie s akým tankom tam pôjde
2. Každý vie čo počas bitky robia jeho spoluhráči a kde majú svoje miesto a ako pomôžu počas vývoja hry
3. Každý je pripravený na rôzne herné situácie, ktoré môžu nastať

Na záver - Nemám v úmysle tlačiť sa do velenia... zatial som sa tu stretol len s wassabisom, náborármi a ohrablom z velenia, ktorí tento výcvik akceptujú a aj to že to takto ide a som ochotný v organizácii výcviku ďalej pokračovať. Absolvoali sme pár dní takýchto výcvikov, máme už pripravené dve transparentné a pochopitelné taktiky (ktoré sú stále prístupné posúdeniu a návrhom na úpravu) a myslím, že jediným problémom, je zatial účasť. Na druhej strane, pokial nebude velenie a samotný velitel tomuto postupu naklonené, nemám najmenší problém s týmto prestať bez toho, aby som sa urážal (už som na to dosť starý Very Happy ). V prípade, že sa to zvrtne do starých kolají, mám na mysli pokusy o CW spôsobom akých som sa zúčastnil bez vidiny víťaystva a bude to väčšine členov klanu vyhovovať, potom samozrejme zvážim členstvo v inom klane bez hnevu a urážania (ako som povedal - na to som už príliš starý), to je samozrejme právo každého hráča.

That's all folks....

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

výcvik nade vse :-) Empty Re: výcvik nade vse :-)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru